Bir önceki yazımızda As Net Asansör Firmaları Yönetim Sistemi kurulum işlemlerinin nasıl yapılacağından bahsetmiştik. Yazımızı incelemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımız da ise Hesap İşlemleri konusuna değineceğiz. Gerek bakım takibi, gerekse satın alma faturalarına konu olan carilerimizi Hesap İşlemleri bölümünden tanımlamaktayız.

  • As Net Asansör Firmaları Yönetim Sistemi ana sayfası üzerinden Cari Hesaplar butonuna tıklanarak Hesap Bilgileri alanına ulaşılır.
Hesap İşlemleri 1. adım
  • Yeni ekle butonuna tıklanarak Hesap Kayıt ekranına ulaşılır.
Hesap İşlemleri 2. adım
  • Hesap kayıt ekranın da ilgili cariye ait bilgiler doldurulur. Eğer her ay periyodik asansör bakımı yaptığınız bir cari ise yaptığınız sözleşmenin tarihi, Aylık periyodik bakım tutarı ve bakım takibi aktifleştir seçeneği mutlaka seçilmelidir. Kaydet butonuna basılarak bir sonra ki adıma geçilir.
Hesap İşlemleri 3. adım
  • Hesap bakım işlemi tamamlandı. Aylık periyodik bakım yapacağınız cari ise asansör kaydı açmamız gerekmektedir.
Hesap İşlemleri 4. adım
  • Hesaba asansör kaydı ekleyebilmemiz için ilgili cari seçilir ve asansör bilgileri üzerin de Ekle butonu tıklanır. İlgili hesaba birden fazla asansör kaydı açabiliriz. Bakım takip işlemlerine geçtiğimizde açtığımız asansör sayısı kadar bakım işlemi listelenecektir.
Hesap İşlemleri 5. adım
  • Asansör kayıt ekranında gerekli bilgiler doldurularak kaydet butonuna tıklanır. Aynı hesap üzerinde birden fazla asansör var ise Yeni Ekle butonu tıklanır ve asansör bilgileri kaydedilir.
Hesap İşlemleri 6. adım

Hesap işlemlerinde gerekli hesap bilgileri ve asansör bilgileri kayıt edilerek işlem tamamlanır. Bakım takip konusuna geçtiğimizde her ay periyodik bakım ihtiyacı duyan hesap ve asansörler listelenir. Eğer kayıtlı hesabınızla ilgili sözleşme süreniz bitti ve yenilenmediyse hesap bilgileri düzenle ekranında bakım takibini aktifleştir seçeneği kaldırılır ve hesap yeni ayların bakım bekleyen listesinde görüntülenemez. Hesap işlemleri konusunu anlattığımız yazımızın sonuna geldik dilerseniz videomuzu izleyerek kurulum hakkında görsel bilgi edinebilirsiniz.

Hesap İşlemleri Asansör Kayıt Videosu

Programı hakkında güncel bilgi ve haberler için facebook grubumuza üye olmanızı rica ederiz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*